Výhody elektrocentrál PWM

Kupujete elektrocentrálu a rozhodujete sa od ktorého výrobcu nakúpiť? V dnešnom článku sa dozviete o výhodách profesionálnych elektrocentrál od slovenského výrobcu PWM Technologies.

V dnešnom článku sme si ako predajcovia elektrocentrál pripravili článok, ktorý poukáže na výhody slovenských elektrocentrál od nášho výrobcu PWM Technologies. Aj to sú dôvody prečo práve značka PWM je súčasťou nášho ponúkaného sortimentu profesionálnych elektrocentrál.

Aké sú hlavné výhody elektrocentrál PWM?

1. Použitie mikroprocesorového regulátora otáčok a servomotora
Otáčky motora klesajú pri odľahčení, čím sa podstatne znižuje hlučnosť a spotreba paliva. Elektronický regulátor zníži pomocou servomotora otáčky spaľovacieho motora v prípade, že záťaž klesne na minimum. Ako opciu ponúkame reguláciu otáčok (40-50Hz), plynulý pomalý rozbeh, alebo invertorové elektrocentrály. Mikroprocesor riadi výstupné napätie a frekvenciu podľa potrieb záťaže.


Stavebné stroje (čerpadlá, kompresory a výťahy) – tieto aplikácie si vyžadujú predimenzovanie centrály vzhľadom na 3 až 7-násobný záberový prúd elektromotorov. Elektrocentrály PWM sú vybavené mikroprocesorovým regulátorom, ktorý rozbieha uvedené zariadenia bez preťaženia. Netreba preto elektrocentrálu predimenzovať.

Ručné náradie a zváračky – mikroprocesor zníži pomocou servomotora otáčky motora, ak nie je ručné náradie v činnosti. Toto umožňuje zníženie spotreby paliva a hlučnosti. Pracovník sa môže po vypnutí vŕtačky bez problémov rozprávať s kolegom bez toho, aby musel vypnúť elektrocentrálu.


Domáce spotrebiče – záložné zdroje alebo zdroje napätia. Elektrocentrály PWM pre tieto aplikácie sú vybavené reguláciou napätia a frekvencie ako aj automatickým pripojením na sieť v prípade výpadku sieťového napätia.

2. Umiestnenie palivovej nádrže pod motorom a generátorom
Zabezpečuje stabilný chod s menšími vibráciami, pretože ťažisko je v dolnej časti elektrocentrály. Väčšia kapacita nádrže umožňuje dlhší chod centrály bez dolievania paliva. Dolievanie paliva je bezpečnejšie lebo v prípade dolievania po prevádzke elektrocentrály sa preliate palivo nedostane do kontaktu s horúcimi časťami motora. Dolievací uzáver je umiestnený na pohodlnom a bezpečnom mieste.

3. Odnímatelný podvozok a robustý rám

V prípade potreby je možné podvozok (kolieska a oporný odpružený stojan) jednoducho demontovať. Robustná a stabilná rámová konštrukcia taktiež znižuje vibrácie a znižuje riziko poškodenia zariadenia počas prepravy.

Ak sa neviete rozhodnúť, od ktorého výrobcu si kúpiť vhodnú elektrocentrálu, tak nás neváhajte kontaktovať a radi vám poradíme a pomôžeme so správnym výberom elektrocentrály pre vaše potreby.

Loading

Ďalšie články