Elektrocentrála je dômyselné zariadenie

Elektrocentrála je dômyselné motorové zariadenie, ktoré má za úlohu dodať elektrický prúd tam, kde nie je možné napájanie zariadení z dostupného miesta alebo pri výpadkoch elektrického napájania. Našli svoje uplatnenie počas bežnej prevádzky, ale aj pri mimoriadnych akciách ako sú povodne, zemetrasenia a podobne, kedy dochádza k prerušeniu dodávok elektrickej energie v siete.

Elektrocentrála je dômyselné motorové zariadenie, ktoré má za úlohu dodať elektrický prúd tam, kde nie je možné napájanie zariadení z dostupného miesta alebo pri výpadkoch elektrického napájania. Našli svoje uplatnenie počas bežnej prevádzky, ale aj pri mimoriadnych akciách ako sú povodne, zemetrasenia a podobne, kedy dochádza k prerušeniu dodávok elektrickej energie v siete. Elektrocentrály sa využívajú na rôzne účely v domácnostiach, na chalupách alebo pre firemné účely. Dnes už majú široké uplatnenie na trhu a ponúkajú ich rôzny výrobcovia. Medzi špičku vo výrobe elektrocentrála môžeme zaradiť výrobcu HONDA, ktorý svojou ponukou elektrocentrál a motorov pokrýva celú škálu spotrebiteľov od bežného až po stavebné firmy. Na trhu však môže zákazník nájsť oveľa širšiu ponuku elektrocentrál a rozhodovať sa tak môže podľa osobných preferencií. Medzi známych výrobcov môžeme zaradiť slovenského výrobcu PWM Technologies alebo zahraničných ako je Endress, Pramac, Generga, Europower, Medved a mnoho ďalších.

Konštrukcia elektrocentrály

Elektrocentrály majú široké využitie a sú určené pre rôzne účely. V predchádzajúcich článkoch sme sa zaoberali správnym výberom elektrocentrály z rôznych pohľadov. Z pohľadu rozmerov a konštrukcie majú generátory rôzne hmotnosti a rozmery. Môžeme ich rozčleniť do troch kategórií, a to kompaktné, bežné a záložné zdroje.

Kompaktné elektrocentrály sú zvyčajne určené na menej náročné použitie pri napájaní zariadení. Zvyčajne sa používajú na chalupách, v domoch alebo pri rybačkách a podobne, keď potrebujeme napájať rádio, počítač, ohrievač alebo kuchynské zariadenia. Sú prenosné a majú kompaktné rozmery. Ich hmotnosť sa pohybuje v rozmedzí od 8 kg až po 50 kg

Bežné elektrocentrály sme označili ako polo profesionálne až profesionálne generátory, ktoré majú robustnú konštrukciu a kvalitné vyhotovenie. Určené sú pre širokú škálu činností. Tieto elektrocentrály môžu byť jednofázové alebo trojfázové podľa toho na čo ich potrebujete. Ich hmotnosť sa môže pohybovať v rozmedzí od 30 kg do 100 kg. Niektorý výrobcovia ponúkajú aj elektrocentrály na naftu.

Záložné zdroje sú pomerne veľké elektrocentrály, ktoré majú statický charakter, prípadne sú pripevnené na podvozku s možnosťou prevozu za autom. Tieto záložné zdroje slúžia na nepretržité napájanie sietí, budov, prípadne ako záložný zdroj pri výpadku energie. Ich hmotnosť sa pohybuje v rozmedzí od 500 kg až po 2000 kg.

Podľa čoho vyberať elektrocentrálu?

Kvalita vyhotovenia motorov a konštrukcií elektrocentrál je už dnes na pomerne vysokej úrovni, a preto nie je jednoduché sa rozhodnúť, ktorá elektrocentrála je vhodná. Ak nemáte výhradne vybratú značku elektrocentrály, ale rozhodujete sa na základe iných preferencií tak odporúčame pozerať na podmienky. Vhodné je kupovať elektrocentrálu od dôveryhodného dodávateľa, pozerať na záručné podmienky, rýchlosť dodania, záručný a pozáručný servis, ochotu komunikovať a riešiť prípadné problémy. Vyhnúť sa treba predovšetkým elektrocentrálam, ktoré sú za výrazne nižšiu cenu. Zvyčajne sa jedná o čínske výrobky, ktoré nemôžu konkurovať kvalitou a službami iným výrobcom. Odporúčame vyhnúť sa im.

V prípade záujmu o informácie o elektrocentrálach alebo o vypracovanie cenovej ponuky, nás neváhajte kontaktovať.

Loading

Ďalšie články