Ako na časté výpadky elektrickej energie v domácnosti?

Elektrická energia je pre náš život neodmysliteľná. Často si to uvedomíme až keď zostane naša domácnosť bez elektriny. Ako vyriešiť situáciu Častých výpadkov elektrickej energie?

 Stalo sa vám v poslednom období, že zostala vaša domácnosť alebo prevádzka bez elektriny? Dnes máme v domácnosti množstvo elektrických zariadení, čo si často ani neuvedomujeme. Komfort nám zabezpečujú kotle na kúrenie, obehové čerpadlá, klimatizácie, elektrické vrátniky, solárne panely a rôzne domové smart systémy. Tak isto bežné spotrebiče chladničky, mrazničky, osvetlenie a podobne. Pri výpadku elektriny si uvedomíme ako veľmi sme závislí od dodávky elektrickej energie. Navyše časté výpadky môžu spôsobiť poškodenie citlivých elektrických zariadení ako rúter, televízne prijímače, výpočtová technika alebo televízor. 

Aké sú dostupné riešenia?

 V ponuke je možne dnes nájsť elektrocentrály alebo záložné zdroje, ktoré predstavujú záchranu v prípade, že dôjde k výpadku dodávky elektrickej energie. V oboch prípadoch existujú na trhu jednofázové a trojfázové prevedenia. Obe zariadenia dokážu pri správnej dimenzácii dodávať elektrickú energiu zariadeniam alebo celej domácnosti. Elektrocentrála je určená na jednoduché prenášanie a často sa využíva pre nápájanie jednotlivých zariadení. Záložný zdroj môže byť napojený priamo do rozvádzača a v aktívnom režíme počas celej doby. Rôzne môžu byť aj zdroje paliva. Často sa v praxi využíva benzínový alebo naftový motor, prípadne motor spalujúci zemný plyn alebo propán bután. Existujú aj batériové záložné zdroje. Medzi odporúčané motory patria značky Honda, Kohler, Briggs&Stratton, ktoré sú známe svojou spolahlivosťou. Tak isto slovenský trh ponúka rôzne značky elektrocentrál a záložných zdrojov ako Genera, Heron alebo Pramac. Otázkou je či potrebujete napájať zariadenie dočasne napr. na chalupe. Vtedy je vhodná elektrocentrála.

 Ak požadujete mať dodávku elektrickej energie neustále, tak určite siahnite po záložnom zdroji pre domácnosti.  Záložné zdroje PRAMAC sú zaujímavou novinkou na slovenskom trhu od známeho výrobcu elektrocentrál, záložných zdrojov a motorových čerpadiel. Záložné zdroje rady GA spalujú LPG alebo propán bután a vyznačujú sa rôznymi výkonnostnými prevedeniami. Zákazník si tak dokáže spočítať prevádzkový výkon napájaných zariadení, ktoré potrebuje pri výpadku napájať. Pre štandardnú domácnosť postačuje záložný zdroj s výkonom 4 až 6 kVa. Potrebu elektrického príkonu si odporúčame nechať zmerať. Záložný zdroj sa inštaluje na pevný podklad v blízkosti nehnuteľnosti pričom je neustále v stand-by režime a v prípade výpadku elektrického prúdu okamžite nastúpi a začne napájať domácnosť alebo prevádzku do siete.

Aké sú výhody záložných zdrojov pre domácnosti:

1. Automatizovaná prevádzka

2. Rýchla odozva do niekoľkých sekúnd

3. Odolnosť pred poveternostnými podmienkami

4. Tichá prevádzka

5. Spalovanie plynu nezapácha a produkuje menej emisií

6. Cena prevádzky záložného zdroja je porovnateľná s distribúciou elektrickej energie zo siete

Na čo myslieť pri výbere záložného zdroja? 

1. Jednofázové alebo trojfázové prevedenie 

2. Potrebný prevádzkový výkon vrátane výkonovej rezervy

3. Regulácia napätia

4. Hlučnosť prevádzky

5. Spotreba a cena paliva

6. Servis a záruka od výrobcu

Ponuka záložných zdrojov v našom obchode

Loading

Ďalšie články