Ako znížiť hlučnosť elektrocentrály?

Aj Vám sa zdá, že používate elektrocentrálu, ktorá je príliš hlučná pre susedov? Ak využívate dosť často elektrocentrálu v obytnej zóne a nechcete hlukom rušiť ostatných, máme riešenie! Dodatočné krytovanie.

V spolupráci so slovenským výrobcom PWM Technologies sme pre vás pripravili ďalšie video, kde môžete vidieť ako sa dá znížiť hlučnosť elektrocentrály. Postup je jednoduchý a zvládne ho každý zručný jednotlivec. Uvedomujeme si, že každý náš zákazník má iné požiadavky, a preto vám chceme ukázať riešenie ako znížiť hlučnosť a neobťažovať tak svoje okolie. 

Pre koho je dodatočné krytovanie určené?

V podstate je určené každému používateľovi elektrocentrály, ktorý potrebuje obmedziť hlučnosť pri práci. Ak používate elektrocentrálu často a intenzívne, prípadne v obytnej zóne doma alebo na chalupe, kde máto množstvo susedov, je lepšie zvoliť dodatočné krytovanie a neobťažovať tak ostatných ľudí. Elektrocentrály, ktoré môžete nájsť v našej ponuke dosahujú zvyčajne maximálnu hlučnosť okolo 90 decibelov, čo môžeme prirovnať hlasitej hudbe, motorovým vozidlám alebo motorke. Samozrejme čím sme ďalej od zdroja hluku, tým je nižšia hlučnosť, ale podmienky, kde elektrocentrálu používame môžu byť rôzne, a preto zváženie je na každom z nás.

Ako postupovať pre zníženie hlučnosti elektrocentrály?

V našom prípade sme zvolili elektrocentrálu od výrobcu PWM, konkrétne typ F1-035-H štandard. Vo videu môžeme vidieť a počuť rozdiel medzi otvorenou a krytovanou eleketrocentrálou. Zvyčajne dodatočné krytovanie nie je v štandardnej výbave a je si ho potrebné doobjednať pre konkrétnu elektrocentrálu. Vo videu môžete vidieť, že krytovanie môžeme vykonávať aj počas chodu elektrocentrály. Konštrukcia elektrocentrály a kryt spolu tvoria jeden celok spojený šroubamy, ktoré je potrebné utiahnuť po celom obvode krytu. Následne je možné pokračovať v práci pri zníženej hlučnosti.

Krytovaná elektrocentrála okamžité zníži hladinu hluku pre pracovníka aj pre okolie, kde sa elektrocentrála používa. Ak by ste mali záujem o viac informácii alebo sa chcete informovať, či vaša elektrocentrála má možnosť dodatočného krytovania, tak nás neváhajte kontaktovať.

Loading

Ďalšie články