Ako vybrať elektrocentrálu podľa použitia?

Ako sa orientovať v širokej ponuke elektrocentrál? V dnešnom článku Vám ukážeme iný pohľad na výber elektrocentrály, a to podľa použitia. Rozdielne elektrocentrály sú pre domáce použitie, poloprofesionálne a profesionálne použitie.

Široká ponuka elektrocentrál a množstvo výrobcov sťažuje výber tej správnej elektrocentrály pre naše potreby. V predchádzajúcich článkoch sme uviedli ako vybrať elektrocentrálu podľa typu záťaže alebo ako vybrať elektrocentrálu podľa technických parametrov, aby dostatočne splnila naše očakávania. V dnešnom článku pridáme pohľad na výber elektrocentrály podľa typu použitia. Vďaka naším článkom by ste si mali dokázať vybrať správnu elektrocentrálu z viacerých pohľadov.

Elektrocentrála pre domáce použitie

Väčšinou sú tieto elektrocentrály využívané pre napájanie televízorov, počítačov, kuchynského zariadenia, ohrievačov, varičov a podobne. Ide o zariadenia často využívané v domácnostiach alebo na chalupách. Elektrocentrála pre domáce použitie by mala mať kvalitný výstup, keďže domáce spotrebiče a zariadenia môžu byť citlivé na kvalitu a stabilitu elektrickej siete. Tieto elektrocentrály sú vybavené technológiou riadenia kvality výstupného napätia a stability frekvencie. Tým sa zabráni znižovaniu životnosti domácich zariadení. Ďalšími prednosťami týchto elektrocentrál sú prenosnosťnízka hmotnosť a kompaktné rozmery. Moderné elektrocentrály sa vyznačujú aj hospodárnym chodom.

Elektrocentrála pre poloprofesionálne použitie

Poloprofesionálne elektrocentrály sú niečo medzi domácimi a profesionálnymi agregátmi. Vyznačujú sa kvalitným výstupným napätím pre napájanie rôznych zariadení a spoľahlivým chodom. Tieto elektrocentrály sú vhodné aj pre napájanie priemyselných, stavebných zariadení a tiež pri núdzových situáciách. Často napájajú zariadenia ako sú klimatizácie, brúsky, mrazničky, píli, frézy, čerpadlá a podobne.

Elektrocentrála pre profesionálne použitie

Profesionálne elektrocentrály majú najlepšie výkonové a kvalitatívne parametre. Patria medzi najlepšie elektrocentrály v dostupnej ponuke. Tieto agregáty sa vyznačujú vysokým výkonom a spoľahlivosťou. Poskytujú kvalitné výstupné napätie, ktoré dokáže spoľahlivo nahradiť verejnú sieť. Od profesionálnych elektrocentrál sa očakáva odolnosť a istota práce pri plnom výkone aj počas dlhodobého napájania. Mnohé z nich majú väčšie nádrže na palivo, aby nebolo potrebné časté dopĺňanie. Využívajú sa pre napájanie rôznych nepretržitých systémov, zariadení, ale aj budov. Často sú vhodné pre mimoriadne situácie ako záložné zdroje. Môžu byť stacionárne alebo mobilné.

Medzi jednotlivými elektrocentrálami môžete vidieť aj rozmerové a hmotnostné rozdiely. V prípade, že neviete, ktorá elektrocentrála by bola pre Vás vhodná, tak sa neváhajte opýtať a radi Vám poradíme.

Loading

Ďalšie články