Späť

Ako vymeniť olej v elektrocentrále?

Pridané: 27.8.2015 15:00:00 Počet zobrazení: 4883

27 August 2015

V článku sa dočítate ako správne vymeniť olej vo vašej elektrocentrále, aby fungovala správne a dlho. Pridávame tiež video návod, ktorý sme pre vás pripravili s výrobcom elektrocentrál PWM Technologies.

Ako vymeniť olej v elektrocentrále?

Ako každý motor, či už v aute, v motorovej píle alebo v elektrocentrále vyžaduje svoju údržbu. Aby mohol motor plnohodnotne a bez poškodenia dlhodobo fungovať je základom údržby výmena oleja. V spolupráci s výrobcom elektrocentrál PWM Technologies sme pre vás pripravili video návod výmeny oleja. Postup je aplikovateľný na väčšinu motorov HONDA v elektrocentrálach.

 

Ako postupovať pri výmene oleja?

1. V prvom rade budeme potrebovať olej, ktorý je predpísaný výrobcom pre daný motor a niektoré pomôcky, ktoré nám uľahčia výmenu. U predajcu alebo výrobcu elektrocentrály si môžete zakúpiť štartovací kit, kde sú potrebné pomôcky.

2.  Ak máme všetko potrebné pripravené môžeme začať s výmenou oleja, tým že odkrútime kontrolku oleja a za pomoci vyťahovačky vytiahneme starý olej z elektrocentrály. Následne olej z vyťahovačky prelejeme do pripravenej flaše na starý olej. 

3. Postup znovu zopakujeme, aby sme vytiahli čo najviac, najlepšie všetok starý olej z motora elektrocentrály.

4. Následne po vytiahnutí oleja použijeme lievik, ktorý vložíme do otvora pre kontrolku oleja a budeme pomaly a postupne nalievať nový olej. Každá elektrocentrála má inú kapacitu oleja, a preto treba postupovať opatrne a sledovať množstvo naliateho oleja za pomoci kontrolky.

5. Kontrolkou sledujeme výšku hladiny oleja a snažíme sa doplniť také množstvo, aby bola hladina ideálne v strede kontrolky. Treba si dať pozor, aby v elektrocentrále nebolo málo, ale ani veľa oleja. Mohlo by to mať nežiadúce účinky na chod elektrocentrály a jej následné poškodenie.

6. Handričku použijeme v prípade, že nám potiekol olej po elektrocentrále. Utrieme tiež okolie kontrolky a následne ju uzavrieme.

7. Týmto krokom by mala byť výmena oleja vo vašej elektrocentrále vykonaná a môžeme elektrocentrálu ďalej používať. 

 

Presný postup výmeny oleja si môžete pozrieť aj vo videu:

 

 

Štartovací kit a srevisný kit

Tento kit obsahuje bandasku, vyťahovačku oleja, plastovú flašu na starý olej, nový olej, lievik a handričku. Vďaka štartovaciemu a servisnému kitu vykonáte výmenu oleja rýchlo a bez zamazania.

 

Ak si prípadne netrúfate vymeniť olej vo svojej elektrocentrále je možné vašu centrálu zveriť do rúk predajcov, ktorí vám odborne vykonajú potrebnú údržbu bez starostí. V príapde otázok nás kontaktujte cez komentár alebo e-mailom.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

www.profiobkladac.sk
Náradie pre prácu s obkladovými materiálmi a dlažbami

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Elektrocentrála pre každého | Mob: 0902 137 501 | E-mail: info@agregaty.sk | © Agregaty.sk 2009-2021

Prihlásenie